ubezpieczenia w Niemczech

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Zakres świadczeń medycznych państwowego ubezpieczenia zdrowotnego jest ustalony ustawowo, dlatego w kazdej z ponad 200 niemieckich kas chorych taki sam. Od 01.01.2009 również stawki ubezpieczeniowe w każdej kasie chorych są idenyczne.

W ubezpieczeniu prywatnym zakres świadczeń a tym samym również składkę można natomiast kształtować dowolnie. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada wiele zalet:

* dowolny wybór lekarzy i szpitali (rowniez klinik specjalistycznych)
* status pacjenta prywatnego
* mozliwość zakwaterowania w szpitalu w pokoju 1- lub 2-osobowym oraz leczenie
* pokrycie kosztów leczenia przez lekarzy niedyplomowanych, specjalistów od naturalnych metod leczenia (w zależności od taryfy)
* zwrot składek w przypadku niekorzystania ze świadczeń lekarskich (w zależności od taryfy, nawet do 6 składek miesięcznych za rok niekorzystania ze świadczeń)
* ochrona ubezpieczeniowa na calym świecie (w zależności od taryfy)
* gwarancja świadczeń na caly okres trwania umowy
* znacznie szerszy zakres świadczeń stomatologicznych

2 komentarze:

  1. Teraz wszystko się zmienia i możliwe że to nieaktualne dane, ja tam zawsze wykupuje prywatne ubezpieczenie http://kompleksowaochrona.pl/ korzystam z kalkulatorów i mam jasny obraz ceny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie miałem okazji mieć żadnego ubezpieczenia w Niemczech, ale chyba nie różnią się one od naszych. Ja przede wszystkim szukam najtańszego OC https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/ i teraz już wiem jak je znaleźć.

    OdpowiedzUsuń