Gewerbe

Coraz więcej ludzi w naszych czasach decyduje się na założenie własnej firmy. Do prowadzenia małej działalności wystarczy forma działalności gospodarczej, natomiast do prowadzenia dużego biznesu – zwykle zawiązywane są spółki.

Oczywiście, prowadzenie małego przedsiębiorstwa jest dużo łatwiejsze dla przedsiębiorcy – procedura rejestracji nie jest tak skomplikowana jak w wypadku spółek i założyciel może sam poprowadzić większość czynności.

Wielu decyduje się właśnie na tą formę prowadzenia firmy, gdyż są „swoimi własnymi szefami”. Odpowiadają oni także za wydatki firmy i transakcje w niej przeprowadzane. Drugą formą jest spółka. Wybierana jest wtedy, gdy więcej niż jedna osoba chcą prowadzić razem działalność gospodarczą.
Założenie firmy to nic trudnego, a z pomocą prawników i doradców.

Jestesmy biurem, które zajmuję się zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej (Gewerbe, GbR) w Niemczech!

Więcej informacji uzyskają Państwo u nas w biurze.

2 komentarze:

  1. Ja nigdy nie miałam okazji zakładać firmy w tym kraju i w sumie raczej tego ne będę robiła. Zresztą jak widziałam to chyba również są tam obowiązkowe jakieś ubezpieczenia. Ja jeśli potrzebuję dobrego ubezpieczenia u nas to wtedy korzystam sobie z porównywarki ubezpieczeń https://kioskpolis.pl/ i nie ma z tym najmniejszego problemu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje mi się, że w naszym kraju to nie jest obowiązkowe więc na dobrą sprawę nie trzeba mieć ubezpieczenia gdy prowadzimy firmę. Za to gdy jesteśmy posiadaczami pojazdu mechanicznego to już ubezpieczenie OC musimy mieć. W takim wypadku warto jest skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń https://cuk.pl/samochod/kalkulator_oc_i_ac za pomocą którego uzyskamy bardzo fajne zestawienie polis przygotowanych dla nas.

    OdpowiedzUsuń